Hakkımızda

Cam Ocağı, Türkiye’nin en büyük ve en donanımlı cam sanatı merkezidir. Riva Deresi kıyısında kurulu, yemyeşil doğaya sırtını vermiş, dingin ama yaratıcılık ile dolu bir atmosfer içinde varlığını sürdürür.

Cam ile ilgili çalışmaların merkezi olmak, insanların cama dokunmasını ve camı sevmesine aracı olmak, camın ülkemizde kabul gören temel sanat dallarından biri olmasını sağlamak amacıyla kurulan Cam Ocağı, bu anlamda türlü faaliyetler içindedir. Önce bir cam stüdyosu olarak tasarlanan ama kısa zamanda dünya çapında bir cam merkezine dönüşen Cam Ocağı’nda eğitim ve üretim faaliyetleri kesintisiz olarak devam etmektedir.

Bünyesinde çağdaş cam sanatından örneklerin yer aldığı bir cam koleksiyonunun da bulunduğu Cam Ocağı, eğitim ve üretim faaliyetlerini mümkün olduğunca özgün, verimli ve etkili şekilde gerçekleştirmeye özen göstermektedir. Her yaştan öğrencileri kapsayan okul gezileri, özel gösteriler, günlük ve uzun dönemli atölye çalışmaları, turlar, şirketler ve diğer gruplar için özel aktiviteler düzenlendiği gibi, meraklı ziyaretçilere de her zaman kapısı açıktır.