Demetra Theofanous San Francisco’da yaşayan bir Yunan sanatçıdır. Kendini ifade etme isteği onu çok küçük yaşta sanatla uğraşmaya yönlendirdi. Berkeley’de Haas School of Business’te işletme diplomasını aldıktan ve çalışmaya başladıktan sonra bir şeylerin eksikliğini hissetmeye başladı ve yaratıcı olan köklerine dönmeye karar verdi.

Cam malzemesini kullanmaya alevle şekillendirme tekniği işer başladı ve camı örmek üzerine bir teknik geliştirdi. Hala bu konuda çalışmaya ve kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Bu süreç içerisinde pate de verre tekniğini de öğrenerek eserlerinde kullanmaya başladı. Bir çok heykeli bu iki teknigin birleştirilmesinden oluşmaktadır. Robert Mickelsen’e asistanlık yapma fırsatını yakaladığında ise cam konusunda bir kademe atladı.

Demetra, botanik heykelleri ve ürülmüş kuş yuvaları ile uluslararası bilinen bir sanatçıdır. Bir çok özel koleksiyonda ve Racine Sanat Müzesinde eserleri bulunmakta. Bir çok özel ödül kazanmış ve Bienal ve sergilere katılmış ve önemli cam müzelerinde misafir sanatçı olarak ağırlanmıştır. Demetra Sna Francisco’dakı atölyesinde kendisini geliştirmeye devam ederken dünyanın önde gelen okullarında konferans ve dersler vermektedir.

 

Artist and her work