Alexis Silk, 2005 yılında Art Institute of Chicago’dan diplomasını aldığı günden beri, kendini  sıcak cam da figüratif heykeller yapmaya adamıştır.

"Hem estetik hem de fikirsel açıdan ilham kaynağını etrafında bulan sanatçı insan figürü, alabildiği bir çok form ile insanlığımıza açılan bir pencere görevi görüyor. Burada her zaman belirsizlik var. Güç, örneğin çok çirkince ifade edilebilir, aşağılama ve nesnelleştirme ile… yada çok güzel olabilir, güçlü ve neşeli…" Ve sonuçta eserlerim hep insanlarla ilgili, birbirimizle, doğayla ve toplumla  ilişkilerimizle ilgili.

Teknik olarak da Alexis sınırları zorlamaktan yana. Halen akışkan halde olan sıcak camı serbest elle şekillendirerek gerçeğinden büyük figürler üretir.

Alexis’in eserleri en iyi Murano galerilerinde, Londra, Makau ve Amerika’da ulunabilir. Eserleri Art Museum of Greater Lafayette sanat müzesi ve Eski Şehir Odunpazarı kalıcı koleksiyonunda sergilenmekte. Aynı zamanda Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’da özel koleksiyonlarda bulunmakta. Bu yıl Chicago Sofa, New York ArtExpo, Floransa Bienali ve Paris Carousel du Louvre’da eserleri sergilenmektedir.

 

Sanatçı ve Eserleri